Vyvarujte se chyb při povinném ručení

Vyvarujte se chyb při povinném ručení
Vyvarujte se chyb při povinném ručení

Povinné ručení upravuje zákon a všichni, kdo chtějí jezdit po veřejných komunikacích, musí uzavřít a zaplatit povinné ručení za svá vozidla. Povinné ručení si sjednáte, aby se daly pokrýt škody na zdraví nebo hmotném majetku, které někomu způsobíte svým provozem. Máte uzavřené povinné ručení, chystáte se na změnu společnosti nebo vám není něco jasné? Přiblížíme vám nyní pár skutečností.

Neplatím povinné ručení – auto mám stále v garáži
Velmi občasné nebo žádné provozování vozidla není důvodem neplacení povinného ručení. I když máte auto kdesi mimo provoz a stále uskladněné v garáži nebo ve stodole, musíte zaplatit i povinné ručení. To platí v případech, kdy je auto či jiný dopravní prostředek zapsáno v registru vozidel a vy máte jeho SPZ. Pokud se tedy chcete zbavit povinnosti placení, odevzdejte tabulky SPZ a také osvědčení o registrace vozidla na příslušném registru.

Drahé nepojištěné vozidlo
Nezaplacení povinného ručení vás může přijít pěkně draho. Může se to stát, i když zrovna nebudete účastníkem nehody. Pokuty se pohybují v několika desítkách tisíc. Je určitě rozumné si neplacení rozmyslet a líp se nevyhýbat daným pravidlům. Jestliže se vám v této nezaplacené době podaří někoho poškodit, škodu budete hradit ze svého, což může představovat i hodně vysoké částky.

Přečtěte si také:  Velký výprodej pneumatik

Nejdražší povinné ručení je nejkvalitnější
Ne, nemusí jít o pravdu. Na našem trhu se pohybuje dostatek společností, kde si můžete sjednat povinné ručení. Částky se liší a odlišují se i různé služby v rámci povinného ručení. Vy si můžete nalézt takové povinné ručení, které nebude tak drahé jako vaše dosavadní a přitom získáte za nižší cenu stejné služby. Při výběru vám pomohou online srovnávače cen, kde stačí zadat několik údajů a záhy zjistíte, jak to je momentálně s cenami u různých poskytovatelů povinného ručení.

  1. Ručení je dobré vybírat jako zlatou střední cestu, ani nejlevnejší ani nejdrahší. Ale třeba i nejlevnejší je lepší než žádne. To je už obrovskej risk. Člověk ani neví a může splácet škody do smrti.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..