Žena platící kartou

Jak si užívat výhod kreditních karet?

Kreditní karty se již staly součástí několika miliónů domácností. Trend kreditních karet se stále více rozvíjí i v naší republice. Kreditní karta je vlastně takovou dobrou pomocnicí ve vaší finanční nouzi. Máte k dispozici jistou částku, kterou jste si dojednali se svou bankou a můžete čerpat, kdy se vám to zrovna hodí. To je samozřejmě zpoplatněné, ale nemusí se vždy jednat jenom o vysoká procenta. Banky celkem často nabízí u kreditek různě dlouhé bezúročné období, které můžete velice dobře využívat.

Ke kreditním kartám se váží také skvělé bonusy, které je dobré znát a využívat je – potom se vám ceny za nákupy z kreditek výrazně zlevní a nakupování i v tomto případě bude velice výhodné. Kreditku můžete pochopitelně používat v době, kdy potřebujete „půjčit“ a zaplatíte příslušný obnos touto kartou. Druhou možností je, že budete platit i menší obnosy a nasbírat si díky častému používání různé benefity.

Dejte pozor na bezúročné období

Pokud vám vaše kreditní karta slouží jako rezerva financí, berte v úvahu její bezúročné období. Po tuto dobu se peníze z banky dají používat zdarma. Bezúročné období se pohybuje od 45 do 55 dnů. Všimněte si, jestli se musí platit poplatek za vedení karty – první rok může být zdarma a další roky se vám nemusí moc vyplatit díky vysokým měsíčním poplatkům. Rovnou se i přeptejte, kolik činí úroky, když se vám nezdaří vrátit peníze v čase, kdy se nepočítají úroky.

Přečtěte si také:  Půjčka na směnku - peníze ihned

V případě, že si myslíte na různé výhody díky využívání kreditky, víte, že se vyplatí ji aktivně používat. Banky i nebankovní společnosti dávají ke kreditce nejednu výhodu a je třeba si je nejprve řádně prostudovat. Například získáte různé slevy při každé platbě kreditní kartou a ne pouze u určených obchodníků. Kreditka vám může prodloužit záruku na koupené zboží, nebo zajistí vrácení peněz, když dojde k poškození nebo odcizení tohoto zakoupeného zboží. Výhod je skutečně mnoho a záleží na konkrétním poskytovateli.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..