Domácí vodárna vyřeší řadu problémů a vejde se skoro kamkoliv

Možná se vám to také stává – otočíte jedním kohoutkem (například v kuchyni) a tlak ze sprchy je pryč. Problémem je tlak vody v celém systému. Dokud ho nedokážete stabilizovat, budou vaše potíže přetrvávat. A právě k tomu slouží domácí vodárny. Nemusí tedy „jen“ čerpat vodu až k vám. Možností nabízí mnohem více.

Obvykle je toto řešení potřeba tam, kde se o zásoby vody stará naše vlastní studna, ovšem využít ho mohou i několikapatrové objekty, případně ty, napojené na vodovodní řád s kolísavým tlakem.

Jednoduchý systém řízení, který si osvojí úplně každý

Podívejme se například na vodárnu Grundfos Scala2, která u nás patří k předním specialistům v této oblasti. Nabízí dostatečnou kapacitu i výkon pro řešení běžných problémů, nádavkem však přidává i jednoduché, a přitom efektivní ovládání.

Rozdíl oproti starým typům vodáren je značný. Zatímco předtím se při poklesu tlaku v systému spustilo obyčejné čerpadlo (zpravidla s vysokou hlučností), dnes je ve hře systém čerpání s frekvenčním měničem, jenž se o udržování potřebného tlaku stará průběžně. Za vše je zodpovědný snímač tlaku na výstupu. Ten okamžitě vyšle signál frekvenčnímu měřiči, což vede  k nastavení těch správných otáček čerpadla. Žádné kolísání tlaku tak nezaznamenáte ani při puštění dvou kohoutků najednou apod.

Přečtěte si také:  Chcete omezit riziko šíření koronaviru? Vsaďte na online schůze
Reakce bez prodlevy pro maximální uživatelský komfort

Pokud si však myslíte, že je celý systém dražší z důvodu neustálé aktivace čerpadla, pletete se. Zapíná se totiž jen ve chvíli, kdy je opravdu potřeba. Ovšem reaguje okamžitě. Oceníte tak zejména:

  • úsporu elektrické energie,
  • nižší hlučnost
  • a šetření místem.

Ve hře jsou totiž nejnovější technologie, díky nimž se tato šikovná domácí vodárna  vejde bez problémů i pod dřez nebo pod umyvadlo. A hlučnost? Přibližně stejná, jako např u myčky nádobí. Chcete vědět víc? Jděte na RedEd.cz. K mání jsou i další řešení – například posilovací stanice DAB E.SYBOX apod. Zcela jistě si vyberete

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..