Likvidace firmy může mít více podob. Projit si jí můžete i bez zbytečného stresu a papírování

Pokud vlastníte firmu, která již není schopná generovat zisky a postupně se začíná utápět v dluzích, pravděpodobně pro vás bude nejlepším řešením její likvidace. V opačném případě se můžete totiž dostat do ještě větších problémů, ze kterých se už jen tak snadno nedostanete. Samotný proces likvidace však není zrovna nejjednodušší, a proto je třeba se na něj dopředu připravit.

Likvidace firmy může být někdy jediným řešením

Každý rok jen u nás zanikne více než deset tisíc firem, kterým se buď nepodařilo prosadit na trhu, nebo se postupem času dostaly do finančních problémů. V každém případě však nemá smysl likvidace firem vnímat hned negativně. Naopak se totiž jedná o jedno z mála řešení, jejímž prostřednictvím je možné vyhnout se ještě větším problémům – ve výsledku jsou tedy podnikatelé, kteří se rozhodnou přistoupit k likvidaci, mnohem zodpovědnější než ty, kteří udržují naživu již zkrachovalé společnosti.

Přečtěte si také:  Jak zažádat o půjčku online?

V každém případě je nutné počítat s tím, že celý proces vyžaduje spoustu času, práce a je doprovázen i pořádnou dávkou stresu. Nejvíce náročný je celý proces zejména po administrativní stránce, o kterou se však alespoň částečně postará likvidátor, kterého si může určit společnost sama, nebo ji určí soud.

Mnohem jednodušší je přizvat si specializovanou firmu

Pokud se chcete vyhnout zdlouhavým jednáním a problémům, které jsou s likvidací spojené, můžete vše přenechat na specializované společnosti, která má s takovým procesem již zkušenosti. Ty má například česká firma Konec podnikání, která se specializuje na likvidace s.r.o. – v praxi tak přebírá zadlužené firmy a řeší jejich likvidaci až do úplného konce. Vy si tak můžete ušetřit spoustu času a vyhnout se zbytečnému papírování, které je s likvidací jinak spojené.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *