Online srovnání hypoték – různé hypotéky, mnoho parametrů

Plánujete pořídit si nové bydlení a zvažujete hypotéku? Nebo si myslíte, že vaše stávající hypotéka nebo úvěr na bydlení nemá ty nejlepší podmínky a zajímala by vás možnost refinancování hypotéky. Pokud hledáte aktuální nabídku na hypotéky, podívejte se na online srovnání hypoték.

V online přehledu různých nabídek, najdete porovnání více než 20-ti různých českých bank a nebankovních institucí, které poskytují hypotéky a úvěry na bydlení. Ve srovnání nechybí ani nová AXA bank hypotéka, která nabízí více než zajímavé podmínky. Rychle, jasně a přehledně si sami můžete srovnat různé nabídky, podle mnoha různých parametrů. Zaměřit byste se měli především na:

  • Úroková sazba a její výše při různé době fixace¨
  • Poplatek za schválení hypotéky
  • Poplatek za vedení hypotéky
  • Poplatky za účet v bance nebo možnost mít hypotéku i bez účtu
  • Možnost mimořádné splátky nebo předčasného splacení
Online srovnání hypotéky: Která hypotéka je nejlevnější nebo má nejlepší podmínky?
Online srovnání hypotéky: Která hypotéka je nejlevnější nebo má nejlepší podmínky?

Jak si vybrat správnou hypotéku?

Všechny banky se předhání v tom, aby měli tu nejlepší akční nabídku hypotéky. Slibují vám nejnižší úroky, vyřízení hypotéky za 1 Kč nebo jiné bonusy. Šanci získat hypotéku pak mají i „rizikoví“ klienti. Banky poskytují úvěry na bydlení bez registru (například hypotéka FIT), hypotéky bez dokládání příjmu nebo i jiné netradiční hypotéky.

Čemu byste při výběru hypotéky měli věnovat svoji pozornost?

  • Nejnižší úroková sazba hypotéky nemusí být nutně na nejvýhodnější. Na celkové ceně hypotéky se úroková sazba podílí jen z části. Banky si účtují celou řadu poplatků Třeba jen poplatek za vedení hypotéky, který je třeba 150 Kč vám u třicetileté hypotéky dělá celkem 54 000 Kč. A to už není zanedbatelná částka. A těch poplatků je mnohem víc
  • Nejdelší doba fixace je nejvýhodnější? To je častý omyl. Naopak, mnohdy může nejvýhodněji vyjít hypotéka bez fixace. To platí ale za předpokladu že jste schopni sledovat vývoj aktuálních úrokových sazeb. A i když se rozhodnete pro hypotéku s fixací, neznamená to, že máte vystaráno až do konce jejího splácení. Před tím než vám bude končit fixace, musíte se zajímat o to, jaké jsou aktuální nabídky. Nabízejí vám někde lepší podmínky, pak neváhejte a jděte do refinancování.
  • Hypotéka 100% není příliš výhodná. Sice banky (ne všechny) stále nabízí možnost jednání hypotéky na 100%. Tyto hypotéky jsou ale v průměru mnohem dražší než hypotéky s nižšími LTV. Je tedy lepší ušetřit si alespoň část z ceny nemovitosti a pořídit si hypotéku na 80% – 90% nebo i méně z ceny. Vyjde vás to mnohem výhodněji.
  • Aktuální průměrná úroková sazba u hypotéky je 3,68%
Přečtěte si také:  Velké srovnání půjček – jednoduchá a rychlá půjčka

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..