Několik tipů na zhodnocení vašich úspor

Několik tipů na zhodnocení vašich úspor
Několik tipů na zhodnocení vašich úspor

Máte našetřenou určitou sumu peněz a nevíte, jak byste ji měli zhodnotit? Stále převažují lidé, kteří neví, nebo raději nechtějí investovat úspory a raději je nechávají jen tak na běžném účtě, kde je mají kdykoliv k dispozici a vyberou podle potřeby. Nedůvěra z možného rizika ztráty je však většinou přehnaná. Moderní finanční produkty dovedou zhodnotit vaše úspory naprosto spolehlivě a bezpečně.

Tip 1

Mezi hlavní charakteristiky zhodnocení investic patří výnosy a rizika. Důraz je kladen na tzv. likviditu. Nízká likvidita znamená, že na předčasné vyplacení peněz si musíte nějaký čas počkat, naopak vysoká umožňuje získat peníze zpět kdykoliv se proto rozhodnete.

Tip 2

Peníze na běžném účtu vám nic nevydělají. Pokud nechcete investovat mimo svou banku, přeptejte se na jejich možnosti lepšího zhodnocení. Mohou vám nabídnout například spořící účty, kde mají nějaký ten úrok. Dokonce jde udělat, že se vám tam peníze budou samy převádět po dosažení určité sumy přímo z vašeho běžného účtu.

Přečtěte si také:  Jak si užívat výhod kreditních karet?

Tip 3

Termínované vklady se hodí osobám, které dlouho nepotřebují investované částky. V bance hned získáte informace o termínu a o zajímavé úrokové sazbě. Délka vkladu se liší a také i výše úroku, proto je dobré se popídit po aktuálních termínovaných vkladech v několika bankách a následně se rozhodnout pro momentální nejlepší řešení. Je třeba počítat s tím, že předčasný výběr se v tomto případě nevyplatí, takže tuto finanční službu využijte jenom na peníze, které můžete postrádat na několik let.

Tip 4

Zkuste investovat do realit s garantovaným výnosem. Tuto možnost investování nabízejí různé finanční společnosti a financují realitní projekty. Vkladatelé mají garantováno jisté zhodnocení vložených prostředků. Jde o předem daný časový úsek.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..