painter, paint, house

5 tipů, jak renovovat byt levně a efektivně

Každý z nás touží po krásném a útulném bydlení, které odpovídá našim představám a potřebám. Časem ale každý byt vyžaduje určitou obnovu či rekonstrukci. Jak se však pustit do renovace, aniž bychom zbytečně utratili spoustu peněz? V tomto článku vám nabídneme 5 tipů, jak provést levnou a efektivní rekonstrukci bytu.

Plánování je klíčem k úspěchu

Než se pustíte do samotné rekonstrukce, je důležité si pečlivě promyslet celkový plán a rozpočet. Zamyslete se nad tím, co chcete změnit, jaké materiály budete potřebovat a kolik peněz jste ochotni investovat. Připravte si seznam priorit a pokuste se odhadnout náklady na jednotlivé položky. Uspořádejte si práce podle důležitosti – nejdříve se zaměřte na ty nejnutnější opravy či změny.

Vyhněte se drahým materiálům

Při výběru materiálů pro renovaci je snadné nechat se unést touhou po luxusních a drahých materiálech. Pamatujte ale, že i levnější alternativy mohou vypadat skvěle a posloužit svému účelu. Vyhněte se drahým obkladům či dlažbám a sáhněte raději po cenově dostupných materiálech.

Stejně tak při nákupu nábytku či doplňků nevyhazujte zbytečně peníze za značkové produkty, když najdete podobné za mnohem nižší cenu.

Přečtěte si také:  Příjemné bydlení na Praze 10

Využijte své dovednosti a zapojte rodinu či přátelé

Mnoho oprav a úprav v bytě je možné provést vlastními silami bez nutnosti najímání odborníků. Pokud máte nějaké zkušenosti s malováním, pokládáním podlahy nebo instalací nábytku, můžete ušetřit nemalé peníze tím, že se do toho pustíte sami. Nezapomeňte také využít pomoci rodiny či přátel – možná budou ochotni pomoci zdarma nebo za symbolickou odměnu.

Jak renovovat byt levně – recyklujte starý nábytek

Místo abyste vyhazovali starý nábytek a kupovali nový, zkuste se zamyslet nad tím, zda by nebylo možné některé kousky zachránit a vylepšit. Někdy stačí jen přebrousit povrch a nalakovat, vyměnit úchytky nebo potáhnout čalouněný nábytek novou látkou. Recyklace starého nábytku mohou být nejen zábavné, ale také šetrné k životnímu prostředí.

Sledujte akce a slevy

Při plánování renovace je dobré sledovat aktuální akce a slevy v obchodech s materiály či nábytkem. Můžete tak ušetřit nemalou částku peněz za stejné produkty, které byste jinak koupili za vyšší cenu. Nezapomeňte také využít internetových obchodů či bazarů – zde můžete narazit na zajímavé nabídky použitého či repasovaného nábytku a doplňků.

wood glue, work, laminate
5 tipů, jak renovovat byt levně a efektivně

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *