Jak jednoduše změnit banku

Jak jednoduše změnit banku
Jak jednoduše změnit banku

Nevyhovuje vám dosavadní banka a rádi byste ji změnili? Důvody mohou být různé a jednou  z nejčastějších příčin se stávají příliš velké poplatky za vedení účtu. Vyhazovat peníze nechce nikdo, obzvláště ne tam, kde to není ani trochu nutné.

V konkurenčních bankách si určitě vyberete a věřte, že existují i banky, kde máte poplatky minimální nebo žádné. Uspořit ročně několik stovek i tisíců navíc se rozhodně vyplatí. Proč jste si stále nezměnili účet a nepřešli k jiné bance? Může vám připadat, že s tím budete mít hodně obíhání – změny všech trvalých příkazů, oznámení vašemu zaměstnavateli apod. Rovněž se můžete ujišťovat, že už jste zvyklí a nikde to nebude takový rozdíl. Omyl, rozdíly v poplatcích jsou dost vysoké a změna banky i se všemi vašimi příkazy je nenáročný proces. Pusťte se s chutí do toho a za rok uvidíte, kolik máte v kasičce navíc.

Průběh rušení účtu

Zrušení účtu vám nezabere moc času. Máte možnost přijít rovnou na pobočku a tady vše během jedné návštěvy vyřídit. Podepíšete výpověď k účtu a následně je vše vyřízeno. Některé banky mají taktiku, že od vás doslova vymámí vaše telefonní číslo. Jako důvod uvádějí, že si musí vše telefonicky ověřit. Ovšem pravou příčinou je to, že vás budou dále lákat na svoje nabídky. Po prvním telefonátu jim musíte dát jasně najevo, že si další telefonáty nepřejete a budete mít klid. Zrušení smlouvy může probíhat i poštou nebo mailem, ale počítejte s úředním ověřením podpisu a předložením platného dokladu totožnosti. Účty mohou být zrušeny okamžitě, ale někde mají lhůty i do dvou měsíců. Je rovněž dobré mít již připraven nový účet, kam by se případné další platby převedly. Některé banky vám zajistí i plynulý převod trvalých případů a vaše závazky zůstanou zachovány včas a bez problémů. Zrušení běžného účtu provádí vždy majitel běžného účtu či jiná osoba s úředně ověřenou plnou mocí.

Přečtěte si také:  Velké srovnání půjček – jednoduchá a rychlá půjčka

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..