Jaké půjčky jsou pro vás nejvýhodnější?

Možnost půjčování peněz se na vás valí dnes a denně. Nevíte, jak se s tímto faktem vyrovnat a hlavně v celém zástupu bank a nebankovních společností si vybrat nějaký skutečně vyhovující půjčkový produkt pro vaše potřeby?

Půjčka na cokoliv nebo na konkrétní věc?

Většina lidí si nechce brát peníze na určitou službu nebo věc, ale přeje si peníze na cokoliv, aby svůj finanční záměr mohli v případě potřeby změnit, nebo si ze zbytku peněz ještě něco dokoupit. Má to jisté výhody, ale počítejte s tím, že spotřebitelské úvěry, kde udáte účel koupě – tedy půjčky třeba na novou pračku, lednici, televizi, automobil, vám mohou uspořit dost peněz za úroky. Půjčky účelové totiž mají nižší úrokové sazby. Ještě nižší úroky mají hypoteční úvěry, kde se půjčuje na stavby, rekonstrukce, modernizace a koupě nemovitostí.

Do banky nebo do nebankovní společnosti?

Obecně mají banky nižší úrokové sazby, i když některé nebankovní společnosti hrdě hlásí, že nemají úroky, ale ve skutečnosti mají dané poplatky, které mnohdy úročení převyšují. Už dávno není pravdou, že by vyřízení půjčky v bance trvalo dlouho – nižší částky nejsou problém, pokud přinesete požadované dokumenty. Rovněž mají výhody klienti banky, kde si pak můžete půjčit i výhodněji, když jste jejich stálým klientem. U nebankovních společností není potřeba mnohdy moc dokumentace, vše vyřídíte snadno online. Peníze získáte skutečně rychle. Ovšem pozor na podmínky splácení. Skutečně vám bude vyhovovat splátka každý týden?

Přečtěte si také:  Výpočet nezabavitelné částky a exekuce na mzdu

Online kalkulátory

Na srovnávacích internetových portálech jsou k dispozici online kalkulátory, díky nimž si můžete srovnat úvěrové nabídky. Stačí vyplnit údaje o půjčce, tedy kolik si chcete půjčit a jak dlouho chcete splácet a záhy se dozvíte různé důležité informace k půjčkám od různých poskytovatelů. Poté už bude jednoduché si nějakou nejvíce vyhovující vybrat.

One comment

  1. Nejvýhodnější půjčka je asi žádna půjčka, no někdy se člověk dostane do situace, kdy nemá jinou možnost. Já jsem to zažila letos, musela jsem si půjčit a nakolik mi žádna banka nedala kvůli mé bonite, musela jsem do nebankovky. No neni to až tak špatné, mám celkem fajn podmínky i úrok. Jen si třeba uhlídat datum splátky, jinak jsou ty jejich penále celkem vysoké.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..