Jak si sjednat opravdu výhodné cestovní pojištění?

Léto se nezadržitelně blíží a s ním přichází i doba dovolených. Rozhodli jste se, že se letos podíváte za hranice České republiky? Nezáleží na tom, jestli se vydáte do Chorvatska, Itálie, nebo zvolíte nějakou exotickou zemi mimo EU. V každém případě by součástí vaší cestovní výbavy mělo být výhodné cestovní pojištění. Poradíme vám, jak poznat kvalitu a vyvarovat se koupi nevýhodné pojistky!

Sledujte limity!

Hlavním ukazatelem kvality pro výhodné cestovní pojištění jsou pojistné limity. Jedná se o vyjádření nejvyšší sumy, kterou za vás pojišťovna v případě pojistné události zaplatí. Vyšší pojistné limity jsou jistotou, že nebudete nic doplácet z vlastní kapsy. Pro klasické turistické cesty se doporučují limity ve výši 5 000 000 Kč. Limity se vážou na lékařské ošetření, pojišťovna uhradí i převoz do nemocnice, případě převoz zpět do České republiky. Pojištění s výhodnými limity stojí cca 20 Kč na den. Příkladem výhodné varianty je pojištění do zahraničí od ERGO. K němu navíc získáte za pouhých 10 Kč na den výhodné úrazové pojištění, dále pojištění zavazadel s limitem 30 000 Kč a pojištění odpovědnosti za škody na zdraví, majetku i finanční.
online-poradna.eu_online_ergo_cz_01
RADA: Pojištění odpovědnosti se vám vyplatí nejen na cestách. Proč, se dozvíte v tomto článku.

Přečtěte si také:  Online pojištění bez obav

Čtěte podmínky!

Nikdy nesmíte cestovní pojistku uzavřít, aniž byste si přečetli její podmínky. Věnujte se hlavně oddílu, kde jsou popsány aktivity, na které se pojistné krytí vztahuje. Pojišťovny mají například vlastní seznam rizikových sportů, pro které je třeba se připojistit. Pokud je zde sport, kterému se chcete věnovat, je třeba se připojistit. Do výsledné ceny cestovního pojištění se to promítne jen málo. Připojištění stojí jen několik korun na den. Dejte si pozor také na nadmořskou výšku. Běžné pojistky jsou limitovány pobytem do 3 000 m.n.m.
online-poradna.eu_online_ergo_cz_02

Jak se zachovat?

Jestliže se na cestách dostanete do potíží, neprodleně kontaktujte asistenční službu. Pomůže vám při komunikaci s lékaři, asistent vám doporučí nejbližší lékařské zařízení apod. Pokud byste asistenční službu neuposlechli, mohlo by to být překážkou k plnění pojistky!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..