Jak ušetřit při nákupu autodílů

Cenotvorba nejrůznějšího zboží má svá pravidla a pro autodíly to platí se vším všudy. Už volbou způsobu nakupování můžete své peněžence značně odlehčit a to rozhodně není vše.

Vždyť ceny jednotlivých automobilů se mohou u různých prodejců lišit i o 100 %. A to už je fakt, nad kterým se rozhodně vyplatí trochou popřemýšlet. Protože proč platit víc za něco, za co nemusíte?

Doporučená cena – co to vlastně je

Pokud nakupujete originální autodíly, budete se muset spokojit se zbožím za tzv. danou doporučenou cenu. Ta je obchodu vypočítána za pomoci opravdu velké marže, která se k nákupu od dodavatele přidává (mnohdy jde dokonce o smluvně závazná doporučení). Slevy jsou pak často přístupné jen osobám s příslušnou registrací, často vázanou výhradně na IČ.

V tomto ohledu mají značnou výhodu e-shopy. Ty si totiž mohou dovolit doporučenou cenu ignorovat a marži si nastavit tak, aby odpovídala jejich skutečně vynaloženým nákladům (např. na skladovací prostory, plat zaměstnanců – baličů apod.).

Není to však tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Nízké marže nenalákají zákazníky na výhodné slevy, malé firmy nemohou nabídnout např, závoz zdarma apod. Ovšem obchod, který nenabízí slevy, není automaticky špatný Naopak. Mnohem spíše to o něm vypovídá, jak umí hospodařit se svými zisky – nemusí je nadsazovat, aby vám z nich později mohl milostivě něco ukrojit.

Přečtěte si také:  Pivní lázně
auto, servis, náhradní díly
Jak ušetřit při nákupu autodílů

Přímý nákup bývá nejlevnější

Pokud chcete za autodíly skutečně ušetřit, jděte tam, kde se obejdou bez většiny přeprodejců a velkých kamenných prodejen s vysokými náklady na provoz a údržbu. Stačí se zaměřit na e-shopy, přímo spolupracující s výrobci nebo importéry.

Mezi takové patří i Voton.cz. Nakoupit tu můžete originální a kvalitní díly za příznivé ceny. Zaslání je možné po celé ČR a to prostřednictvím Zásilkovny, PPL, DPD či České pošty. Stačí prosté porovnání cen, abyste zjistili, že nákup tady vás vyjde levněji než v klasickém kamenném obchodě – byť se sebevětší slevou.

Zajímá vás víc? Voton.cz uvádí článek: Odhalujeme: Jak funguje byznys s autodíly? Co platíte v ceně autodílu? Proč se ceny u prodejců liší? A nakoupit v e-shopu nebo v prodejně?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..