Máme pro vás tipy, jak strávit víkend v Amsterdamu

Nejlepší způsob jak si prohlédnout Amsterdam je z jeho slavné sítě kanálů. Projížďky po kanálech jsou k dispozici v mnoha variantách. Můžete si pronajmout vlastní lodičku, odpočívat na projížďce s průvodcem, nebo se prostě svézt pravidelným vodním “autobusem”. Ty, které zajímá život na hausbótech jistě uspokojí návštěva Muzea hausbótů. Procházka mezi amsterdamskými kanály je vždy potěšením.

Nesmíte vynechat ani kulturní památky

V otázce umění může Amsterdam soutěžit s Madridem. Muzeum Van Gogha je výborné: největší sbírka děl Van Gogha na světě plus díla jeho současníku jako Gauguin a Toulouse Lautrec. Muzeum Rembrandtův dům je krásný dům ze 17. století, kde žil Rembrandt.

Stedelijk muzeum moderního umění (Museumplein) má úchvatnou sbírku Chagalla, Moneta a Picassa. Museum skvěle prezentuje vývoj umění 20. století. Obrovské Rijskmuseum má kouzelnou sbírku Holandských mistrů a také krásné zahrady.

Muzea jsou hlavní atrakcí města

Většina z nich je dosažitelná pěšky, má příjemné dvory a venkovní terasy. Dům Anny Frankové je budovou, kde se Anna Franková a 4 další členové její rodiny skrývali před nacisty během druhé světové války. Další zajímavá amsterdamská muzea jsou například Námořní muzeum a Historické muzeum.

Pivní nadšenci ocení oblíbené exkurze Heinekenu. Exkurze Stoeltie Diamonds představí řezače diamantů při práci. Fanoušci bizarností zřejmě rádi navštíví Muzeum sexu, Muzeum hašiše a Muzeum mučení. Pokud jste v Amstedamu s dětmi, zamiřte do NEMO muzea, které nabízí více živých zážitků než ostatní amsterdamská muzea.

Přečtěte si také:  Jak si sjednat opravdu výhodné cestovní pojištění?

Co by byl víkend v Amsterdamu bez nakupování?

Výlet do Amsterdamu nabízí velmi uspokojivé nakupování, se spoustou neobvyklých krámků a pestrých trhů. Obzvláště dobře zde nakoupíte starožitnosti, umění, knihy, značkové oblečení, retro módu a klubové oblečení a doplňky.

Určitě navštivte plovoucí květinový trh na Singelu – Bloemenmarkt. V sobotu je dobrý farmářský trh na Noordermakrt. Pěší zóna Leidsestraat je hlavní nákupní ulicí ve městě a jsou zde tucty kaváren s výhledem na kanál.

Noční život patří k Amsterdamu

Málo návštěvníků dokáže odolat slavné čtvrti červených luceren s legalizovanou prostitucí. Výsledná směs turistů a místních “obchodníků” je až neuvěřitelná. Tato čtvrť má také zajímavou architekturu, neobvyklá náměstí a živý kosmopolitní mix obyvatel.

Coffee shopy nebo také “brown cafes” jsou rozšířeny po celém městě a pro návštěvníky nepřestávají být fascinující. Amsterdamský noční život je legendární. Najdete zde vše od staromódních kaváren a hospod po nejmódnější kluby a místa určená pro after party. Takže pokud vám noc nestačila, i následující ráno můžete pokračovat v zábavě.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..