Kde hledat práci v zahraničí

Současná doba vám nabízí skoro celý svět na dlani, pokud se rozhodnete odstěhovat do ciziny, budete řešit kromě bydlení také obstojné zaměstnání. Vaše šance se pochopitelně budou odvíjet podle toho, na co jste expert, kolik máte praxe, jaké jazykové znalosti. V prvé řadě vám mohou pomoci přátelé, kteří již pobývají v zahraničí.

Mohou vám poradit s volnými místy, ale počítejte s tím, že většinou vás nebude možné přímo dosadit na konkrétní místo. Přichystejte se na to, že si projdete běžným přijímacím procesem jako ve své zemi – životopisy, pohovory, motivační dopisy…

Internet – váš dobrý přítel

Ano, při hledání práce v zahraničí oceníte hlavně služby internetu. Tady se můžete podívat na různé práce v zahraničí – krátkodobého i dlouhodobého charakteru. Pro sezónní brigády se určitě vyplatí hledání s dostatečně velkým předstihem, protože nejlepší nabídky bývají ihned obsazené.

Jestliže nenajdete nic v požadované lokalitě, zkuste si najít zahraniční webové stránky a hledat přímo tam. K získání pozice musíte mít sepsaný kvalitní motivační dopis a životopis v cizím jazyce. Následně budete pozváni k pohovoru. Zadávejte si hledání aktuálních pracovních pozic. Některé portály nabízí i seznam náborů a pohovorů konaných v České republice.

Přečtěte si také:  Jak napsat životopis správně

Personální agentury

V případě, že chcete podstoupit životní změnu vycestováním do zahraničí, mohou vám s hledáním práce pomoci i různé personální agentury. Agentury pro vás všechno zařídí. Budete opět potřebovat motivační dopis a životopis v dostatečné kvalitě v cizí řeči. Dále vás mohou v některých případech požádat o vypracování konkrétního zadání.

Výběrové řízení prvního kola může probíhat v lokální pobočce a není nutné jezdit nikam mimo republiku.  V dalším kole se ovšem už musí vycestovat. Státem registrované agentury práce najdete na webových stránkách ministerstva práce a sociálních věcí.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..