Chcete si půjčit na bydlení?

Chcete si půjčit na bydlení?Chcete si dopřát slušnější bydlení? Máte jasné představy, jak by váš domek nebo byt měly vypadat, ale chybí vám to základní – dostatek financí? V tomto případě nemusíte zoufat, že si na to nikdy neušetříte, protože si můžete půjčit a následně splácet dle daných podmínek. Pochopitelně narazíte na hodně bank i nebankovních společností, které nabízejí různé hypotéky a půjčky na bydlení, proto vybírejte pozorně, abyste nemuseli zbytečně platit příliš mnoho.

Hypotéky na bydlení

Hypotéky se řadí mezi nejpořizovanější typy úvěrů k bydlení. Úroková sazba je nižší a splátky jsou možné až na několik desítek let. Poskytnutí hypotéky je spojeno se zajištěním nemovitosti. Pokud ji kupujete nebo stavíte, je dána do zástavy, dokud se celá půjčka nedoplatí. Všímejte si daných úroků, ale většinou nabízené nižší úroky jsou spojené s dalšími nutnostmi, jako s uzavřením pojištění splácení apod., což jsou další výdaje pro vás. Úroková sazba může být fixní nebo variabilní. Fixní sazba znamená, že budete vědět, kolik je nutné zaplatit.  Pokud se pohybují úroky v nižších hladinách, je dobré si úrok zafixovat na určité období. Jakmile se úrok rapidně zvýší, je dobré se podívat u jiných poskytovatelů, zda nemají výhodnější úročení.

Přečtěte si také:  Úklid domácnosti bez agentury? Je to jednodušší, než si myslíte

Předhypoteční úvěr

Předhypoteční úvěr se uzavírá tehdy, kdy není možnost momentálně ručit nemovitostí. Například plánujete koupi bytu v družstevním vlastnictví a až později bude převede do osobního vlastnictví. Nejprve si tedy vezmete předhypoteční úvěr a později přejdete k získání hypotečního.

Úvěry ze stavebního spoření

Stavební spoření je populární forma, jak si šetřit peníze na bydlení. Pokud jich stále nemáte dost, je možné si požádat o úvěr. Úvěry ze stavebního spoření poskytují různé stavební spořitelny a úroky se po celou dobu placení půjčené částky nemění. Může jít o překlenovací nebo řádný úvěr, s dobou splatnosti do maximálně cca 15 let.

  1. Na financování bydlení jsem využil americkou hypotéku. Je neúčelová, s nízkym úrokem a snadno dostupná. Koněčne bydlím ve svém 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..