Jaké bude počasí v červenci, v srpnu nebo v září?

Mnoho lidí se při plánování dovolené, nebo jakékoliv jiné aktivity, která je spojena s pobytem venku, zajímá o to, jaké bude počasí. Zajímá je především dlouhou předpověď počasí, aktuálně především dlouhodobá předpověď počasí na červenec a srpen. Lidé chtějí znát především odpověď na otázku, jestli bude hezky nebo škaredé počasí aby si podle toho mohli naplánovat svoji dovolenou.

Jaké bude počasí v létě?

To, jaké bude počasí v létě, nám může říci dlouhodobá předpověď počasí. Asi nejpřesnější dlouhodobou předpověď počasí v České republice sestavuje Český hydrometeorologický ústav. Na jeho webových stránkách můžete najít předpověď počasí online. ČHMÚ vydává dlouhodobou předpověď počasí vždy maximálně na 30 dní dopředu. Tento dlouhodobý výhled počasí je aktualizován vždy 3x měsíčně. Jeho přesnost je nejvyšší pro nejbližších 14 dní, s delší časovou dobou pak přesnost klesá

Dlouhodbá předpověď počasí - jaké bude počasí v létě?
Dlouhodbá předpověď počasí - jaké bude počasí v létě?

Dlouhodobá předpověď počasí červenec

Dlouhodobá předpověď počasí na červenec říká, že měsíc červenec by měl být spíše nadprůměrně teplý. Celkově by se mělo jednat především o slunečný měsíc s velmi malým množstvím oblačnosti a srážek. Dlouhodobá předpověď počasí na červenec pak také informuje, že v první části července by mělo být slunečno s teplotami kolem 30-ti stupňů. Uprostřed měsíce července se pak počasí o něco zhorší, mělo by přibýt oblačnosti a teploty by měly klesnout, ale stále by měly být v rozmezí 21 – 27 stupňů. V závěru měsíce pak budou občasné přeháňky a bouřky a teploty v rozmezí 25 – 29 stupňů. Celkově tedy dlouhodobá předpověď počasí na červenec slibuje horké a krásné letní počasí

Přečtěte si také:  Máme pro vás tipy, jak strávit víkend v Amsterdamu

Dlouhodobá předpověď počasí srpen

Dlouhodobá předpověď počasí na srpen zatím nebyl kvalifikovanými odborníky stanoven. Při odhadu toho, jaké bude počasí v srpnu, je možné vycházet pouze z dlouhodobého vývoje počasí v tomto období. Dlouhodobá předpověď počasí na srpen tedy mluví o poklesu denních i nočních teplot. Především v druhé polovině srpna by pak měla být vyšší oblačnost a větší množství srážek.

Dlouhodobá předpověď počasí září

Dlouhodobá předpověď počasí na září, to jaké bude počasí na začátku podzimu, je možné opírat pouze o dlouhodobé modely počasí – nebo o to jaké bývá obvykle počasí v září. Na vývoj počasí v září bude mít vliv především to, jaké bude počasí v srpnu, v předstihu několika měsíců tedy není možné stanovit kvalifikovanou dlouhodobou předpověď počasí na září.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..