Hypotéky a americké hypotéky srovnání

Pokud uvažujete o nákupu nemovitosti, bytu či domu, mohlo by vás zajímat, jaké jsou momentálně nejvýhodnější hypotéky. Proto jsme pro vás připravili přehlednou tabulku – hypotéky srovnání. V ní si můžete dohledat, která banka nebo hypotéční banka nabízí nejvýhodnější podmínky pro nákup vašeho nového bytu nebo domu.

Klasické hypotéky

Klasická hypotéka je specifický typ převážně bankovního úvěru. Jsou určeny především na financování nákupu nemovitosti – bytů, domů nebo pozemků. Samotná půjčka (hypotéka) je pak vždy zajištěna zástavním právem na dané nemovitosti. Takže pokud si půjčíte peníze na nákup nového bytu, nemůžete tyto prostředky použít na nic jiného než právě na financování nákupu zvoleného bytu nebo domu. Tím se klasická hypotéka odlišuje od té americké, kde je možné získané peníze použít i na jiné účely.

Hypotéky a americké hypotéky srovnání
Hypotéky a americké hypotéky srovnání

Americké hypotéky

Americká hypotéka se od té běžné liší hned v několika ohledech. Zatímco u běžné hypotéky si půjčujete na to, abyste si mohli koupit nějaký byt či dům. U americké hypotéky již musíte nemovitost vlastnit. Peníze si pak půjčujete oproti zástavnímu právu na danou nemovitost. Získané prostředky pak můžete použít téměř na cokoliv (někdy může být ale úvěr vázaný jen na konkrétní účely). Pokud vás zajímá, jak se vyplatí americké hypotéky, pak se podívejte na toto srovnání – americké hypotéky srovnání. Můžete si sami zjistit, jaké jsou možnosti a podmínky, které banky aktuálně nabízí.

Přečtěte si také:  Bankovní půjčky

Pokud potřebujete získat přehled o jiných finančních službách nebo produktech, pokud si říkáte „potřebuju peníze“ a hledáte nejvýhodnější půjčku nebo úvěr, neváhejte se podívat na některý z odkazů v tomto článku a dozvíte se více užitečných a zajímavých informací.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *