Jak si poradit s nečekanými výdaji?

Ne všichni si umí našetřit ze svých příjmů peníze, které poslouží v době nečekaných výdajů. Ale klidně může dojít k situaci, kdy budete muset něco rychle zaplatit a na vašem bankovním účtu bude zůstatek takřka na nule. Může se rozbít potřebný domácí spotřebič, něco se přihodí nebo Extra výdaje mohou přijít kdykoliv a většině Čechů dá práci sehnat peníze na pokrytí požadované částky. Jak si s tím poradit?

Pokud nemáte vytvořenou žádnou finanční rezervu, nezbude vám nic jiného, než se porozhlédnout po možnostech půjčení. Nejprve se zkuste poptat v rodině, po příbuzných a mezi přáteli, zda by vám nějakou sumu nepůjčili. Pokud to nepůjde, budete muset do banky nebo se obrátit na některou z nebankovních společností. Půjčky s nižšími částkami můžete snadno vyřešit online v rozhraní vašeho internetového bankovnictví. Některé banky poskytují stálým klientům půjčky ihned, stačí si podat žádost a bez shánění různé dokumentace budete mít ihned peníze na svém účtu.

Přečtěte si také:  Jak zažádat o půjčku online?

Rychlé půjčky vám zajistí také nebankovní společnosti, které většinou fungují online nebo přes SMS. Stačí si vyplnit formulář na webových stránkách vybrané společnosti a následně budete kontaktováni. O půjčku můžete také požádat přes SMS. Vše je vyřešeno velice jednoduše a rychle. Peníze můžete mít už do 24 hodin na svém účtu v bance a posléze se musíte jen postarat o zaplacení domluvených splátek v termínu.

U bank existuje také možnost si založit povolené přečerpání účtu, tzv. kontokorent. Peníze máte vlastně k dispozici na vašem účtu a vyberete si je až je budete potřebovat. Úroky se počítají jenom z vyčerpaných částek a vy se musíte v uvedeném období dostat na účtu do plusu. Další možností jsou různé kreditní karty, kde kromě peněz získáte i zajímavé bonusy. Funguje tu i určité bezúročné období.

TBIT / Pixabay

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..