Jak si poradit s nečekanými výdaji?

Ne všichni si umí našetřit ze svých příjmů peníze, které poslouží v době nečekaných výdajů. Ale klidně může dojít k situaci, kdy budete muset něco rychle zaplatit a na vašem bankovním účtu bude zůstatek takřka na nule. Může se rozbít potřebný domácí spotřebič, něco se přihodí nebo Extra výdaje mohou přijít kdykoliv a většině Čechů dá práci sehnat peníze na pokrytí požadované částky. Jak si s tím poradit?

Pokud nemáte vytvořenou žádnou finanční rezervu, nezbude vám nic jiného, než se porozhlédnout po možnostech půjčení. Nejprve se zkuste poptat v rodině, po příbuzných a mezi přáteli, zda by vám nějakou sumu nepůjčili. Pokud to nepůjde, budete muset do banky nebo se obrátit na některou z nebankovních společností. Půjčky s nižšími částkami můžete snadno vyřešit online v rozhraní vašeho internetového bankovnictví. Některé banky poskytují stálým klientům půjčky ihned, stačí si podat žádost a bez shánění různé dokumentace budete mít ihned peníze na svém účtu.

Rychlé půjčky vám zajistí také nebankovní společnosti, které většinou fungují online nebo přes SMS. Stačí si vyplnit formulář na webových stránkách vybrané společnosti a následně budete kontaktováni. O půjčku můžete také požádat přes SMS. Vše je vyřešeno velice jednoduše a rychle. Peníze můžete mít už do 24 hodin na svém účtu v bance a posléze se musíte jen postarat o zaplacení domluvených splátek v termínu.

Přečtěte si také:  Ručitelské závazky v praxi I.

U bank existuje také možnost si založit povolené přečerpání účtu, tzv. kontokorent. Peníze máte vlastně k dispozici na vašem účtu a vyberete si je až je budete potřebovat. Úroky se počítají jenom z vyčerpaných částek a vy se musíte v uvedeném období dostat na účtu do plusu. Další možností jsou různé kreditní karty, kde kromě peněz získáte i zajímavé bonusy. Funguje tu i určité bezúročné období.

TBIT / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..