Co si představit pod pojmem životní pojištění?

Už jste jistě mnohokrát slyšeli o možnostech si uzavřít životní pojištění. Životní pojištění nabízí pojišťovny a jiné společnosti, působící na území České republiky. Své nabídky pro klienty mají Allianz, Česká pojišťovna, ČPP, ČSOB, Generali, Komerční pojišťovna, Kooperativa i MetLife (Amcico). Životní pojištění se uzavírá mezi vlastníkem a pojišťovnou. Pojistitel se zaváže k uhrazení určité peněžní částky pro různé případy. Existuje několik druhů životních pojistek.

Obecně se doporučuje uzavřít životní pojištění co nejdříve, protože zdravotní rizika se s přibývajícím věkem zvyšují. Pochopitelně o tom pojišťovny vědí a přizpůsobují tomu i pojistné částky, které jsou pak vyšší. Vy byste se měli řídit podle vašich financí – kolik si můžete dovolit splácet, aniž byste ohrozili svůj běžný rozpočet.

Jaké známe typy pojištění

K základním druhům pojištění patří rizikové a investiční či kapitálové, kdy si vytváříte jistou finanční rezervu. Riziková životní zajišťují pokrytí základního rizika – smrti. Při uzavření smlouvy nepodepisujete žádné spoření. Vše, co si zaplatíte půjde jenom na krytí rizik – tedy na případy, kdy se vám něco stane a vaše blízké osoby budou čerpat domluvenou částku. Mimo pojištění smrti se lze pojistit i na jiná rizika – na trvalou invaliditu, úrazy apod.

Přečtěte si také:  Půjčky 15000 bez registru

Kombinované životní pojištění se hodí pro osoby, které chtějí mít kapitálové životní pojištění a investiční životní pojištění. Pojištění může být důchodové nebo uzavřené ve prospěch dítěte. Po úmrtí klienta se vyplácí pojistná částka dle smlouvy na smrt. Klienti však mohou získat také částku na dožití dle dohody, popřípadě se může ještě jednat o částku z podílu na výnosech. V případech uzavření různých připojištění se mohou vyplácet rovněž částky, které uvádí smlouva.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..