Job Interview Work Job Employee  - dudu19 / Pixabay

Jak zvládnout pracovní pohovor

Pracovní pohovor se řadí mezi velmi důležité momenty vašeho života a díky němu se můžete během chvilky potýkat s úspěšným nebo neúspěšným ucházením o zajímavou práci. Je důležité mu věnovat mimořádnou pozornost, pokud chcete získat práci. Ani ten nejlepší životopis vás nezachrání, když během pohovoru zklamete a nevzbudíte dostatečně pozitivní dojem u případného budoucího zaměstnavatele.

Snažte se nezmeškat termín schůzky

Není horší dojem, než přijít pozdě a bez omluvy. Rovněž nezapomeňte přijít ve výborné formě. Je pochopitelné, že se budete nejspíš stresovat, ale včasný odpočinek vám pomůže k maximálnímu výkonu během pohovoru. Raději přijďte dříve než pozdě. V případě nějaké nečekané události se omluvte.

Dojem nesmí zkazit ani vaše oblečení

Mělo by být dostatečně reprezentativní, ale žádné výstřednosti. Při vstupu do místnosti, kde se koná pohovor, se představte a podejte ruku – dostatečně pevný stisk je na místě, ovšem ne přehnaný. Nedívejte se očima k zemi, ale přímo na ostatní přítomné. Můžete se usmívat, ale raději se zdržte přílišné vtipnosti, drzosti a arogance. A hlavně nezapomeňte vypnout váš mobilní telefon, aby vás nikdo během této chvíle nemohl prozvánět.

Přečtěte si také:  Kde hledat práci v zahraničí

Dostatečně se informujte o firmě, kam se chystáte nastoupit v případě kladného průchodu pohovorem. Neznalost vás neomlouvá.  Na otázky si připravte dostatečně dlouhé odpovědi – neměly by být příliš stručné, ale ani moc rozvláčné. Odpovídejte jasně a vyhněte se vyhýbavým odpovědím. Měla by z vás vyzařovat pohoda a sebejistota. Nesmíte si však dovolit lhát. Pravda vyjde dříve či později najevo.

Většinou se klade důraz i na jazykové schopnosti, už během životopisu uvádějte pravdivé informace o znalostech, abyste nevpadli do trapasu, kdy se vás na něco zeptají v cizím jazyce a vy nebudete schopni reagovat.

Job Interview Corporate Interview  - Altnet / Pixabay
Altnet / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..