Výpočet nezabavitelné částky a exekuce na mzdu

Pokud nesplácíte svoje dluhy, může se stát, že se jednoho dne budete divit, proč máte tak malou výplatu. Jedním z nejčastěji využívaných způsobů jak vymáhat dluhy je totiž exekuce na mzdu. Pokud exekutor (nebo soud či některý ze státních orgánů jako například finanční úřad) nařídí provedení exekuce na plat je zaměstnavatel povinen provádět tyto srážky.

Výpočet nezabavitelné částky při exekuci

To, kolik vám při exekuci na plat zůstane peněz, závisí na tom, jestli se jedná o přednostní nebo nepřednostní pohledávku a dále také na tom jestli máte děti, manželku nebo manžela. Základní nezabavitelné minimum 2011 je pro jednotlivce 5 326 Kč. Základní neznavitelná částka pak může být navýšena o 1 331,50 Kč za nezaopatřené dítě nebo i za manželku / manžela.

Výpočet nezabavitelné částky a exekuce na mzdu
Výpočet nezabavitelné částky a exekuce na mzdu

Pro další výpočet nezabavitelné částky je pak rozhodující to, jestli se jedná o nepřednostní nebo přednostní pohledávky. V každém případě ale kromě základní nezažitelné částky zůstane maximálně 2663 Kč (při přednostní pohledávce) nebo 5326 (u nepřednostní pohledávky).

Přečtěte si také:  Půjčka bez registru a bez poplatku

Pokud máte problémy s dluhy a hrozí vám exekuce, nebo pokud potřebujete poradit, jak se postupuje v případě exekuce na mzdu, nabízíme vám pomoc při exekuci. V naší online poradně se můžete zdarma zeptat našich odborníků na vše, co by vás zajímalo.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..