Půjčka bez registru a bez poplatku

Co to znamená, když se řekne půjčka bez registru a poplatku předem? Tento trochu „zkomolený“ název se používá pro označení takových půjček, které mají šanci získat i lidé s negativním záznamem v registru. Již několik let totiž banky i další nebankovní firmy provozují dva základní registry (archivy), kde shromažďují informace nejenom o půjčkách a úvěrech, ale i o všech nezaplacených účtech (třeba za telefon nebo kabelovou televizi. Pokud tedy někdo mluví o záznamu v registru, má tím na mysli právě bankovní registr klientských informací nebo nebankovní registr SOLUS. Mít záznam v registru pak znamená i to, že banky a další úvěrové nebo splátkové společnosti vám už peníze nepůjčí nebo jen za přísnějších podmínek.

Ale i pro lidi se záznamem v registru existuje možnost jak si půjčit peníze. Velmi často je ale v takovém případě možnost půjčit si jen menší částku. Nejčastěji je bez registru nabízena půjčka 20000 korun. U vyšších částek bez registru je vyžadována nějaká forma ručení (třeba prostřednictvím zástavy nemovitosti, nebo žádost o půjčku musí podepsat nějaká další osoba jako spoluručitel).

Existují ale i nabídky půjčím na směnku, které jsou dostupné nejenom lidem se záznamem v registru, ale třeba i těm kdo mají jen malé, nebo dokonce vůbec žádné příjmy. Touto cestou si tedy mohou vypůjčit peníze i nezaměstnaní, lidé bez práce, matky na mateřské nebo i další „rizikové“ skupiny zájemců o půjčku.

Přečtěte si také:  Podmínky a nárok na sociální dávky 2012

U těchto půjček – bez příjmu nebo bez registru – jsou ale většinou horší podmínky než u běžného bankovního úvěru. Úroky jsou vyšší než u srovnatelné půjčky v bance, často se setkáte s požadavkem, kdy jsou místo pravidelné měsíční splátky požadovány třeba splátky týdenní. U půjčky na směnku se pak peníze půjčují většinou jen na jeden měsíc a je to tedy jen krátkodobá finanční výpomoc.

Ti kdo jsou, ale v opravdu špatné finanční situaci nemají bohužel příliš na výběr. I v takovém případě byste ale neměli ztrácet opatrnost a rozhodně byste neměli skočit hned na první nabídku, kde vám někdo nabídne peníze. Při uzavírání půjčky se rozhodně vyplatí opatrnost. Nejprve si zjistěte všechny informace, ověřte si výši a podmínky splátek a zkuste si najít i nějaké reference na danou firmu nebo poskytovatelé úvěrů. Jen tak budete mít jistotu, že se nespálíte.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *