Francouzské Alpy – lyžování a zimní dovolená

Francie, to není jen tradiční skvělé víno nebo vyhlášená kuchyně. Francie a především francouzské Alpy, jsou proslavené i tím jaké nabízení podmínky pro zimní dovolenou a lyžování v zimě. Na území Francie se pak nachází hned několik největších a nejlepších lyžařských oblastí ve Evropě.

Podmínky pro lyžování ve Francii

Francie a místní lyžařská střediska ve Francouzských alpách nabízejí ideální podmínky pro zimní sporty a trávení zimní dovolené. Na území Francie se konaly již troje zimní olympijské hry, a v současnosti se francouzské město Annecy uchází o další pořadatelství. Je tedy jasné, že zázemí pro zimní sporty musí být ve Francii na vysoké úrovni.

Většina zimních areálů ve Francii nabízí skvělé podmínky – najdete zde stovky kilometrů sjezdovek. Převážná část sjezdovek se nachází ve výších nadmořských výškách, což je pak zárukou i velmi dobrých sněhových podmínek. Ve Francii není výjimkou ani možnost lyžování vysoko nad 3000 metrů nad mořem. Na území Francie se také nachází nejvyšší hora v Evropě – Mont Blanc.

Přečtěte si také:  Jak zhubnout rychle před dovolenou

Francouzské Alpy - lyžování a zimní dovolená
Francouzské Alpy - lyžování a zimní dovolená

Zimní dovolená na lyžích ve Francii

Do většiny zimních středisek ve Francii je to z české republiky 900 – 1100 kilometrů. Což znamená něco přes 12 hodin jízdy autem nebo autobusem. Minimálně část zimních areálů ve Francii je dobře dostupná i letecky – hodni zimních středisek ve Francouzských alpách se nachází přibližně 1 hodinu jízdy od mezinárodního letiště Ženevě.

Kapacita zimních areálů ve Francii je obrovská. A to se netýká jen ubytovacích kapacit, ale především kapacity jakou nabízejí místní vleky a lanovky. Zatímco v Čechách spolehlivě poznáte, jestli je všední den nebo víkend, kdy na sjezdovkách není k hnutí, ve Francii si můžete velmi pohodlně zalyžovat i uprostřed vrcholu zimní sezóny. Lyžování a zimní dovolená ve Francii se vyplatí!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..