Vy ještě nepoužíváte Twitter?

Zaslechli jste někde na internetu nebo v televizi slovo Twitter a chtěli byste vědět co to je? Potřebujete poradit jak začít používat twitter, jak se zaregistrovat a na co si dát pozor? Podívejte se na krátký souhrn, který vám pomůže s Twitter.

Co je to Twitter?

Co je to Twitter a jak ho začít používat?
Co je to Twitter a jak ho začít používat?

Twitter je název druhé nejpopulárnější sociální služby v současnosti (tou první je bezesporu facebook). Twitter můžete najít na adrese twitter.com. Princip této služby spočívá v tom, že Twitter je především platforma která slouží k publikování krátkých správ (tweety). Ty zpravidla publikují jednotliví uživatelé nebo také některá média, veřejně známé osobnosti nebo politici. Tyto uživatele nebo média si můžete přidat do skupiny uživatelů, o které se zajímáte (follow, followers) a máte tak následně přehled o všem co právě dělají nebo co se kde aktuálně děje

V čem je kouzlo Twitter?

Twitter umožňuje publikování zpráv, které mají délku 140 znaků (tedy délku sms zprávy, protože posílání zpráv na twitter prostřednictvím sms je také jednou z možností jak publikovat zprávy na twitter). A 140 znaků je tak akorát na to aby se v něm dalo sdělit jasné a stručné sdělení a vy jako čtenář zase nemusíte pročítat dlouhé texty. Twitter je tak velmi efektivní ve sdílení informací protože nutí uživatele, aby se vyjádřili opravdu jasně a stručně bez zbytečné omáčky.

Díky tomu pak na twitter můžete najít mnoho informací o tom, co se kde stalo ještě dříve než v oficiálních médiích. Mnoho televizních nebo internetových médií si naopak zvyklo využívat Twitter jako zdroj informací o tom co se kde právě děje.

Přečtěte si také:  Poradna: Záchrana dat z HDD

Jak začít používat twitter?

Pokud si chcete vyzkoušet co všechno twitter nabízí, budete potřebovat alespoň na začátku počítač s přístupem na internet. Pak musíte navštívit web twitter.com kde musíte vyplnit jednoduchý registrační formulář. Registrace na Twitter je opravdu minimalistická. Twitter po vás požaduje jen vaše jméno, uživatelské jméno, heslo a email. Po potvrzení kontrolního emailu, který je vám odeslán automaticky po registraci můžete začít používat twitter.

Nové zprávy můžete přidávat jak prostřednictvím webu twitter.com, tak i třeba jen tím že je pošlete jako sms ze svého telefonu. Pro různé chytré telefony pak existují různé aplikace, které vám používání twitter usnadní. Zprávy na twitter můžete také posílat třeba ze Skype nebo z ICQ. Aplikací pro posílání zpráv na twitter existují stovky, stačí si jen vybrat tu, které vám nejvíce vyhovuje.

Svůj Twitter účet pak také můžete propojit se svým facebook profilem. Pokud byste se chtěli dozvědět více o tom jak používat twitter, nebo pokud máte nějakou otázku, potřebujete poradit s nějakou funkcí na twitter nebo máte nějaký problém při používání Twitter, můžete se podívat na web, kde najdete rady, návod a tipy pro Twitter.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..