Dluhy v manželství: Dluhy bývalého manžela

Jak je to s dluhy v manželství a může vám hrozit, že byste museli platit dluhy bývalého manžela? Co dělat po rozvodu, když se na vás obrátí exekutor a požaduje úhradu pohledávky nebo zaplacení půjčky se kterou vy nemáte nic společného?

Pro všechny Dluhy v manželství platí následující pravidla. Podle českých zákonů se má za to, že manželé mají společný majetek, tedy i dluhy a pohledávky. Pokud si tedy jeden z manželů vezme po dobu manželství nějakou půjčku nebo úvěr, pak za ni automaticky odpovídá i druhý z rodiny. Jedinou výjimkou by byla situace, kdy by manželé uzavřeli dohodu o zúžení společného majetku, který by si omezili zodpovědnost za majetek nebo i případné dluhy. Pozor ale na, že pokud je podobná dohoda uzavřena až po tom, co vzniknul konkrétní dluh, tak se na něj nevztahuje. Zúžení majetku tedy není možné provést dodatečně.

Přečtěte si také:  Co dělat, když dlužník neplatí a vy jste ručitelem?
Máte trápení s dluhy bývalého manžela? Poradíme vám jak na to.
Máte trápení s dluhy bývalého manžela? Poradíme vám jak na to.

Po rozvodu je ale situace s dluhy už jiná. Jakmile totiž dojde k rozvodu a hlavně k vypořádání společného majetku manželů, tak od té doby již každý z nich disponuje svým majetkem a také je pouze on sám zodpovědný za všechny dluhy, které nově vzniknou. Jedinou výjimkou by byla situace, kdy by se jednalo o dluhy, které vznikly ještě po dobu manželství.

Pokud potřebujte poradit se svými dluhy, nebo co dělat když vám hrozí exekuce, pak je tady pro vás naše Poradna dluhy, kam se můžete obrátit s žádostí o radu.

  1. Ja jsem všechny své dluhy vyřešila pomocí konsolidací financi. Splátka se mi snížila, zůstáva mi víc peněz na živobytí a žiju klidnější život. Podáním žádosti nic nestratíte a uvidíte, kolik byste ušetřili.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..