Pojistka na blbost – jistota v případě nechtěných škod

Proč platit další zbytečné pojištění? Bohužel takto uvažuje valná většina lidí, která pojištění neřeší. Dokud se něco nestane. A věřte, že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech a havárie se mohou stát komukoliv z nás. Navíc i z banální nehody, jako je prasklá hadička u toalety, mohou vzniknout statisícové škody. Jen málokdo je chce hradit ze svého. Řešením je dobrá pojistka na blbost.

Co je pojistka na blbost?

Pod tímto zlidovělým názvem se skrývá pojištění odpovědnosti za škodu, které lze sjednat samostatně, ale také jako součást dalších pojistných produktů jako jsou pojištění majetku nebo zdravotní pojištění cizinců. Lze jej sjednat ve 4 variantách dle zvolené pojistné částky ve výši 3, 5, 7 nebo 10 milionů korun. Velkou výhodou tohoto pojištění je, že se sjednává vždy bez spoluúčasti. Navíc má jednotný limit pojistného plnění na škody na zdraví, majetku i finanční.

Na co se toto pojištění vztahuje?

Toto pojištění se vztahuje na odpovědnost pojištěného za škodu způsobenou činností, která je v občanském životě běžná. Jedná se tedy o škody způsobené neúmyslně, kdy srazíte někoho nechtěně na kole nebo sjezdovce, případně někomu nedopatřením rozsednete brýle. U ERGO pojišťovny má navíc toto pojištění celosvětovou platnost a dokonce se vztahuje na všechny členy rodiny nebo společné domácnosti. V ceně je dokonce odpovědnost za škody, které způsobí domácí zvířata vyjma psů, koní a hospodářských zvířat.

Přečtěte si také:  Půjčka 10000 Kč bez doložení příjmu

Na co se naopak pojištění nevztahuje?

Základním předpokladem pro pojistné plnění ze strany pojišťovny je, že škodu způsobíte třetí osobě neúmyslně. Samozřejmě tato pojistka neplatí na škody způsobené úmyslně nebo s jasným záměrem někoho nebo něco poškodit. Výjimky se vztahují také na škody způsobené pod vlivem alkoholu, omamných nebo psychotropních látek. Pozor si dejte také v případě věcí z půjčovny nebo ty pronajaté, ani na ně se totiž pojistka na blbost nevztahuje.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..