Jak za pár minut vyrobit magnetickou nástěnku na fotky z fólie

Magnetická nástěnka se hodí v kanceláři pro připnutí dokumentů a listin. Ale pomocí magnetů k ní přicvaknete i fotky doma nebo třeba recepty v kuchyni. Stačí na stěnu nalepit samolepicí pokovenou fólii.

Samolepicí pokovená fólie – magnetická nástěnka s rozměrem 100 × 62 cm se hodí i jako bílá popisovací tabule. Můžete ji popisovat, kreslit na ni pomocí fixů na whiteboardy. A také k ní přicvaknout neodymové magnety, kancelářské magnety nebo například magnetické figurky.

Pokovenou fólii nastříháte nůžkami, nařežete zalamovacím nožem

Pokovená fólie – magnetická nástěnka má tloušťku 1 mm, můžete si ji upravit na potřebný rozměr, stříhat nůžkami i řezat zalamovacím nožem. Pokovená fólie má speciální pěnové lepidlo. Díky tomu dobře drží i na ne zcela rovné stěně.

Jak pokovenou fólii nalepit a vytvořit si magnetickou nástěnku

1) Očistěte povrch stěny od prachu.

2) Vyznačte si na stěně tužkou, podle rozměru fólie, pozice, kam ji nalepíte. Naměřte od podlahy třeba pravítkem nebo metrem.

3) Sejměte ze zadní strany pokovené fólie ochrannou krycí fólii.

Přečtěte si také:  Úklid domácnosti bez agentury? Je to jednodušší, než si myslíte

4) Opatrně pokovenou fólii přiložte lepicí vrstvou ke stěně – hodí se na to další ruce pomocníka.

5) Vyhlaďte fólii a přitlačte ji ke stěně. Na síle přítlaku závisí, jak pak bude fólie na stěně držet, ale zase dejte pozor, ať si fólii nepoškodíte. Vhodný je třeba gumový přítlačný váleček.

6) Hotovo. Teď už můžete na fólii malovat fixy na whiteboardy, anebo k ní přicvaknout neodymové tyčky, barevné magnetické figurky také magnetky na ledničku, pokud obsahují neodymový (stříbrný) magnet.

Na připnutí poznámek jsou dobré menší neodymové magnety s nosností 1 až 4 kg, magnetické figurky nebo kancelářské magnety, jelikož starší feritové (černé) typy magnetů mohou být pro tento účel slabé.

Tip: 7 nápadů pro foto magnetky na lednici. Vyrobte si je za pár minut

Vytvořte si magnetickou nástěnku za pár minut.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..