Jak si najít novou práci rychle

Potřebujete najít novou práci? Hledáte nějakou radu, jaký je nejlepší postup při hledání nové práce? Pokusíme se vám nabídnout několik osvědčených rad a návod jak postupovat při hledání nové práce. Pokud vám jde o to, aby vaše hledání nové práce bylo úspěšné, zkuste věnovat několik minut následujícímu textu.

Hledání nové práce, kde začít?

Správný postu při hledání nové práce závisí na tom, jestli potřebujete novou práci najít co nejdříve nebo jestli hledání máte dostatek času. Pokud hledáte novou práci co nejrychleji, budete se muset smířit s tím, že vaše nová práce pravděpodobně nebude přesně to nejlepší, co byste si představovali. Na získání dobré práce je obvykle potřeba více času.

Nejjistějším způsobem jak získat novou práci je zeptat se svých známých, kamarádů, kolegů nebo obchodních partnerů. I když oni sami třeba o žádné vhodné práci nebudou vědět, mohou vám alespoň dát tip pro další hledání. Přes své známé máte největší šanci na získání dobrá práce. Lidé co vás znají, vám totiž mohou dát osobní doporučení, které bude mít pro vašeho nového zaměstnavatele mnohem větší váhu, než cokoliv, co byste si napsali do svého životopisu.

Hledání nové práce – inzertní a pracovní servery

Další osvědčené místo kde se dá najít dobrá práce poměrně rychle jsou nabídky na inzertních a pracovních serverech. Tady už ale platí, že ten kdo je aktivnější ten má větší šanci na získání práce. Při hledání si musíte stanovit jasná kritéria, které by měla nová práce splňovat a neplýtvat tak časem na zbytečné nabídky. Těch bývají na inzertních serverech tisíce a vy se musíte soustředit jen na ty, kde máte šanci na úspěch.

Při odpovídání na pracovní nabídky budete potřebovat správně napsaný životopis a průvodní nebo motivační dopis. Životopis byste měli vždy přizpůsobit tak aby odpovídala konkrétní pracovní nabídce. Posílat jeden životopis na všechny inzeráty nemá velký smysl. Každá práce vyžaduje trochu jiné předpoklady, a váš životopis by měl vyzdvihovat právě tyto předpoklady. Pokud si napíšete jeden obecný životopis tak vaše šance na úspěch bude mnohem nižší. Pokud vás zajímá, jak by měl vypadat správně napsaný životopis, můžete se podívat například na tento vzor životopis 2012.

Přečtěte si také:  Při hledání práce se spolehněte na specialisty s bohatými zahraničními zkušenostmi

Při hledání práce na inzertních a pracovních serverech si také musíte dávat pozor na různé podvodné inzeráty, které lákají na nabídky vysokých výdělků. Pokud vám někdo nabízí 100.000 měsíčně bez toho, že by se jednalo o nějakou manažerskou pozici ve velké firmě nebo specifickou pozici, u které se podobný plat dá očekávat, bude něco špatně.

Další možnosti kde najít novou práci

Mezi další možnosti jak hledat novou práci jsou nabídky personální agentury. Ty zpravidla fungují ve větších městech a vyhledávají pro firmy vhodné kandidáty. Pokud si budete hledat práci prostřednictvím personální agentury, musíte se připravit na to, že v některých případech po vás bude požadovat poplatek za zprostředkování nové práce. Ten se v některých případech může pohybovat v rozmezí 1 – 3 měsíční platy.

Při hledání nové práce se také vyplatí oslovit se svojí nabídkou konkrétní firmy, u kterých byste měli zájem pracovat. Můžete si připravit svůj profesní životopis a doplnit ho o průvodní dopis, ve kterém napíšete, že byste se rádi ucházeli o práci právě v této firmě. Pokud daná firma shání nové zaměstnance, zařadí vás do výběrového řízení a vy navíc budete mít i několik kladných bodů za aktivní přístup, který se cení. Pokud daná firma zrovna nikoho nehledá, může si váš životopis zařadit do své databáze a někdy v budoucnu se vám ozvat až budou někoho jako vy potřebovat.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..