Obsah článku
Možná se vám to také stává – otočíte jedním kohoutkem (například v kuchyni) a tlak ze sprchy je pryč. Problémem je tlak vody v celém systému. Dokud ho nedokážete stabilizovat, budou vaše potíže přetrvávat. A právě k tomu slouží domácí vodárny. Nemusí tedy „jen“ čerpat vodu až k vám. Možností nabízí mnohem více.
Obvykle je toto řešení potřeba tam, kde se o zásoby vody stará naše vlastní studna, ovšem využít ho mohou i několikapatrové objekty, případně ty, napojené na vodovodní řád s kolísavým tlakem.
Jednoduchý systém řízení, který si osvojí úplně každý
Podívejme se například na vodárnu Grundfos Scala2, která u nás patří k předním specialistům v této oblasti. Nabízí dostatečnou kapacitu i výkon pro řešení běžných problémů, nádavkem však přidává i jednoduché, a přitom efektivní ovládání.
Rozdíl oproti starým typům vodáren je značný. Zatímco předtím se při poklesu tlaku v systému spustilo obyčejné čerpadlo (zpravidla s vysokou hlučností), dnes je ve hře systém čerpání s frekvenčním měničem, jenž se o udržování potřebného tlaku stará průběžně. Za vše je zodpovědný snímač tlaku na výstupu. Ten okamžitě vyšle signál frekvenčnímu měřiči, což vede k nastavení těch správných otáček čerpadla. Žádné kolísání tlaku tak nezaznamenáte ani při puštění dvou kohoutků najednou apod.
Reakce bez prodlevy pro maximální uživatelský komfort
Pokud si však myslíte, že je celý systém dražší z důvodu neustálé aktivace čerpadla, pletete se. Zapíná se totiž jen ve chvíli, kdy je opravdu potřeba. Ovšem reaguje okamžitě. Oceníte tak zejména:
- úsporu elektrické energie,
- nižší hlučnost
- a šetření místem.
Ve hře jsou totiž nejnovější technologie, díky nimž se tato šikovná domácí vodárna vejde bez problémů i pod dřez nebo pod umyvadlo. A hlučnost? Přibližně stejná, jako např u myčky nádobí. Chcete vědět víc? Jděte na RedEd.cz. K mání jsou i další řešení – například posilovací stanice DAB E.SYBOX apod. Zcela jistě si vyberete