Výhodná půjčka na cokoliv

Existuje nějaká výhodná půjčka? Půjčka, která se vyplatí a u které si nemusíte dělat těžkou hlavu z toho, jaké budete platit úroky? Jaký typ úvěru si zvolit pokud potřebujete získat peníze na běžné výdaje nebo pokud si chcete dopřát hezkou letní dovolenou či nakoupit nové vybavení do vaší domácnosti?

Peníze v hotovosti ihned

V současnosti je všem běžným občanům (tedy nepodnikatelům) dostupná celá řada různých úvěrů a půjček. Obecně asi není možné říci která z nich je ta nejvýhodnější, protože každý typ úvěru se hodí na něco jiného. Pro snadné a pohodlné financování nákupů se třeba hodí kreditní karta. Jen si musíte dát pozor, abyste včas utracené peníze na kreditní kartu doplatili a vyhnuli se tak vysokým úrokům.

Výhodná půjčka na cokoliv
Výhodná půjčka na cokoliv

Pro financování běžných výdajů se také poměrně dobře hodí kontokorent u běžného účtu v bance. Pokud ale pro vás půjčka od banky není to pravé, ať už z důvodu nízkého příjmu nebo protože už máte další dluhy a půjčky, pak je každá půjčka drahá.

Můžete si velmi snadno půjčit peníze v hotovosti ihned. Podobný typ finančních půjček nabízí hned celá řada firem a nebankovních institucí. Tyto půjčky se ale dost dobře nedají označit jako výhodné nebo levné. Díky možnosti půjčit si bez potvrzení o příjmech, získat peníze bez ručitele nebo bez toho, že by vás věřitel kontroloval v registrech dluhů a neplatičů, musíte zaplatit podstatně vyšší náklady spojené s takovou půjčkou.

Přečtěte si také:  Osobní bankrot - porada oddlužení

Výhodné nebankovní půjčky?

Takže zatímco od banky si můžete půjčit za bezesporu velmi výhodných podmínek, kdy platíte úroky jen v řádu několika procent. U nebankovních půjček platíte velmi vysokou rizikovou přirážku. Není tak velkou výjimkou ani RPSN v řádu stovek procent. Podobná půjčka pak není příliš výhodná. Sice máte možnost rychle získat peníze v hotovosti na vaše výdaje, ale musíte být připraveni na to, že každá půjčená koruna vás při splácení bude pořádně bolet. U podobné půjčky je tedy více než vhodně si dopředu rozmyslet, jestli se vám vyplatí. Pokud máte možnost sehnat peníze někde jinde, nebo pokud si nepotřebujete půjčit opravdu velmi nutně, tak se těmto půjčkám raději vyhněte. Není to nic, co by prospělo vašemu finančnímu „zdraví“.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..